Z tisku a médií (Liberec)

Prestoze kompletni soupiska MFF-A citala před sezonou 16 hracu, do Liberce odjelo pouze 9 statecnych, z nichž ještě nekteri nebyli zdravotne uplne fit. Takhle to popsali v novinach.

29.10.2001, Mladá fronta DNES
Dukla doma opět vítězně
Liberec - I v nezvyklé sestavě dodrželi volejbalisté Dukly Liberec tradici. Doma popáté neztratili ani set, nováček MFF Praha se vzmohl na větší odpor až v závěru třetího setu. Po devíti kolech jsou Liberečtí s jednobodovým náskokem na čele extraligy. Liberec - MFF Praha 3:0 (18, 12, 23). Čas: 63 minut. Diváků: 500. Dukla: Ticháček, Rejlek, Dittrich, Zadražil, Bíza, Steffan, libero Nečas - Sukuba, Brett. "I vzhledem k síle soupeře jsme některé hráče nechali odpočívat," vysvětlil kouč Dukly Ivan Jakubíček. Na míč si nesáhli Boula, Staněk ani Pikeš, Kučera má poraněný stehenní sval. "Byl to spíš zápas pro ty, kteří hrají méně.

29.10.2001, Sport Ostrava na druhé vítězství stále čeká
Severomoravané v nedělní dohrávce 9. kola extraligy půst neukončili, nestačilo jim ani vedení 2:0
Liberečtí volejbalisté vedou extraligu i po 9. kole.
MFF Praha je nemohla více než rozcvičit na další boje. Nejvážnější pronásledovatel Liberce, tým Odolena Vody, překvapivě selhal na palubovce trápícího se Zlína. V posledním sobotním utkání nepustil Perštejn Příbrami ani set a v nedělní dohrávce mezi Ostravou a Českými Budějovicemi se radovali Jihočeši, přestože prohrávali 0:2. Ostravané stále čekají na druhou letošní výhru, zatím porazili jen nováčka z Prahy v 5. kole. České Budějovice se díky zisku dvou bodů dostali na druhou příčku.
Sobota
FATRA ZLÍN-CHANCE ODOLENA VODA 3:2 (-23, -14, 18, 23, 11), 103 minut, rozhodovali Dočkal a Dvořák, 180 diváků.
ZLÍN: Pospíšil, Calábek, Pav
lík, Havaleško, Posikira, Stejskal, libero Chromý - Bolehovský, Šrámek.
ODOLENA VODA: Nekola, Rak, Sekanina, Král, Malčík, Koláčný, libero Pláteník - Stokr, Kotrch. Zlínský evergreen po prohraném prvním setu byl znovu na programu večera. Domácí jako obvykl
e zvládli úvodní míče, ale v polovině sady začali chybovat, soupeř se dotáhl a v závěru prodal větší herní jistotu. Druhé dějství proměnili sebevědomí hosté, o jejichž koncovku se v těch chvílích starali zejména nahrávač Malčík a smečař Sekanina, ve svou exhibici. Za osmnáct minut bylo hotovo a zápas směřoval k jednoznačnému konci. Stala se však nečekaná věc. Zlínští borci si u lavičky vynadali a zároveň se nabudili ke zrežírování prvotřídního dramatu. Morálka dokáže divy. Ukolébaná Odolena Voda, která nejspíš již nepočítala s významnějším odporem protivníka, ztrácela glanc. Zato střídající Bolehovský pokropil Fatru živou vodou a rázem to bylo 1:2. Nebývalý entusiasmus se outsidera držel i v následujícím setu a hororovou zápletku tak rozřešil až tie-break. Rovněž v něm řádil Bolehovský a spol. Pasivní hosté odvrátili dva mečboly, ale při třetím zahrál Král svůj servis do autu.(koš)
SPARTAK PERŠTEJN-VAVEX PŘÍBRAM 3:0 (19, 14, 20), 65 minut, rozhodovali Pejpal a Krsek, 600 diváků.
PERŠTEJN: Michálek, Mikula, Š
tolfa, Michal, Černý, Bican, libero Obdržálek.
PŘÍBRAM: Zach, Anděl, Boula, Havrlík, Pavelka, D. Rosenbaum, libero Šimeček - Kozák, V. Rosenbaum, Sychra, Škodný. Do prvního setu vstoupili hosté excelentně. Při prvním povinném oddechovém čase vedli 8:3, když tři z prvních šesti bodů uhráli blokem. Vzápětí však domácí zabrali. Další herní sekvenci totiž vyhráli 13:4 a vedli 16:12 a 21:15. Příbram ještě tříbodovou šňůrečkou vykřesala naději. To již ovšem naplno pracovala základní osa domácích Obdržálek, Mikula
, Bican, která vždy v případě potřeby vyprodukovala něco účinného a někdy i pohledného. Také do druhého setu vystartovali rychleji hosté. Vedli 3:0 a drželi se až do stavu 9:9. Domácí pak při podání Mikuly spustili svým blokem stavidlo tak, že z něj při pětibodové sérii neprošla ani kapička vody. Set se poté dohrával již pouze z povinnosti. Třetí dějství se podobalo předchozím jak jednovaječné dvojče svému stejně starému sourozenci. Hosté vedli 7:5 a čtyřbodové vedení Perštejna dokázali eliminovat na 16:17. Nejaplaudovanějším borcem střetnutí se stal Bican, který si pro odražený míč zaběhl až na tribunu mezi diváky a spolehlivě jej vrátil do hry. Potom se již hrálo podle vyzkoušeného scénáře. Domácí přitlačili na podání a výrazně a zcela zaslouženě zvítězili, aniž by museli ukázat vše, co umí. Hosté zklamali.(VAN)
DUKLA LIBEREC-MFF PRAHA 3:0 (18, 12, 23), 59 minut, rozhodovali Fink a Halík, 750 diváků.
LIBEREC: Ticháček, Steffan, J. Zadražil, Dittrich, Bíza, Rejlek, libero Nečas - Sukuba, Brett.
MFF PRAHA: Skýba, P. Zadražil, Honzík, Petříček, Kadavý, Zbirovský, libero Pekárek Wencl, Šiller. Domácí byli před utkáním vysokým favoritem a papírové předpoklady se jednoznačně potvrdily i na palubovce. Dukla byla lepší ve všech herních činnostech a s respektem hraj
ícímu soupeři nedala nejmenší šanci. Jen v závěru třetího setu při riskantním a tvrdém servisu Skýby zkorigovali Pražané skóre ze stavu 19:24 na 23:24.(VM)Neděle
DANZAS OSTRAVA-JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:3 (23, 16, -18, -19, -11), 104 minut, rozhodovali Lička a Antušák, 500 diváků.
OSTRAVA: Štika, Zvolánek, Jedlička, Tomáš, Golštajn, Zedník, libero Neusser - Obhlídal, Duda, Konečný.
ČESKÉ BUDĚJOVICE: Dvořák, Smrčka, Kvasnička, Zelenka, Jeslínek, Hudáček, libero Habada Rubáček, Černý, Cerha, Kust. Domácí
začali ve velkém stylu a vedli nad vicemistrem už 2:0 na sety. Výborně přijímali a jejich bloky dělaly hostům veliké problémy. Trenér Jihočechů míchal sestavou a nakonec přece jen našel ten správný recept. Domácí ještě na začátku třetího setu vedli 6:2, ale pak už byli pány na palubovce hosté. Vyrovnali a v tie-breaku ukázali, že mají v mužstvu mnohem větší pohodu než domácí. Prohrávali 7:9, když se blýskl několika tvrdými útoky Zedník, pak ale zlepšili hru na síti a po hrubých chybách Ostravanů v závěru dotáhli zápas do vítězného konce.(jod)