pondělí, října 08, 2001

A je to tady.

Klesli jsme na samé dno tabulky a teď už nezbývá než čekat až, nebo jestli vůbec, se od něj odrazíme do "klidných vod" jejího středu. Výsledek zápasu v Perštejně (0:3) sice nenapovídá, že by se mohlo začít trochu blýskat na lepší časy, ale alespoň to nebyla taková smazávačka jako doma s Libercem (což potvrzuje v podstatě i tisk). Jak jsme se shodli, černého Petra by si mohla odvést ve středu Odolka ;-).

08.10.2001, Mladá fronta DNES
Volejbalisté stále vítězí
Chomutov - Volejbalisté Perštejna vlétli do nového ročníku extraligy jako uragán, také ve třetím kole vyhráli. Spolu s vedoucím Libercem zůstávají jako jediní neporaženi. "To je velice milé, nečekali jsme, že to půjde až takhle dobře. Ale je teprve začátek," upozornil Milan Fortuník, hrající asistent Perštejna. V sobotu ve druhém domácím vystoupení pokořili nováčka
MFF Praha 3:0. Domácí se proti relativně lehčímu soupeři rozjížděli jen velmi pomalu, hosté stačili v prvních dvou setech držet krok až do koncovek. V nich Perštejn zúročil svou větší zkušenost. V poslední sadě pak už podal očekávaný výkon, ačkoli se také o výsledek musel rvát. Nastoupil prvně i nahrávač Fortuník. "V polovině třetí sady hosté vedli o bod, dvojstřídáním jsme chtěli vývoj zlomit. Mám z toho dobrý pocit," pravil Fortuník.
Perštejn - MFF Praha 3:0 (20, 22, 17). Rozhodčí: Fink, Halík. Čas: 69 min. Diváků: 600. Perštejn: Mikula, Oršuliak, Michal, Michálek, Bican, Štolfa, libero Obdržálek - Černý, Fortuník
08.10.2001, Sport
Dramatické koncovky
Třetí kolo extraligy volejbalistů nechalo jen dva bez porážky
Po dva sety to bylo v Liberci na infarkt. Diváci, kteří se přišli podívat na třetí kolo nejvyšší domácí soutěže volejbalistů, si při utkání domácí Dukly s týmem Chance Odolena Voda opravdu užili. Nakonec se radovali liberečtí hráči. Další drama se odehrálo ve Zlíně, Jihočeši ale zvládli tie-break lépe. Další kol
o začíná ve středu předehrávkou MFF-Chance a dokončeno bude ve čtvrtek.
SPARTAK PERŠTEJN-MFF TECHNISERV PRAHA 3:0 (20, 22, 17), 80 minut, rozhodčí Krsek a Fink, 550 diváků.
PERŠTEJN: Bican, Štolfa, Michal, Michálek, Mikula, Oršuliak, libero Obdržálek.
MFF: Honzík, Vlasák, Petříček, Kouba, Kadavý, Hromíř, libero Pekárek - Skýba, Zbirovský, Bělík. V průměrném utkání potvrdili domácí roli favorita, i když jejich výkon nebyl zdaleka takový jako minulý týden proti Jihostroji. Proto také snaživý nováček z Prahy, který vynikal zejména dobrou hrou v poli, držel poměrně vyrovnaný průběh. V prvním setu přišel rozhodující náskok domácích až v samém závěru. Ve druhém to bylo jako na houpačce. Domácí vedli 7:2, hosté vyrovnali, domácí znovu odskočili na 17:12, ale hosté opět stáhli a prali se až do koncovky. Ve třetím drželi vyrovnaný stav do poloviny, potom však již dominovali domácí. Po třetím kole je tak Perštejn stále bez porážky, což jistě před zahájením málokdo očekával.(VOK)DUKLA LIBEREC-CHANCE ODOLENA VODA 3:0 (30, 25, 18), 88 minut, rozhodčí Labašta, Popadinec, 1000 diváků.
LIBEREC: Boula, Nečas, Bíza, Rejlek, Dittrich, Staněk, libero Steffan - Ticháček, Sukuba.
CHANCE: Malčík, Rak, Král, Sekanina, Štokr, Nekola, libero Pláteník - Kotrch, Wiedermann.
Odolena Vod
a přijela do Liberce v plné síle a k vidění byl velice pěkný a dramatický zápas v podání družstev, která si dělají velice vysoké ambice v letošním ročníku. Utkání bylo velmi vyrovnané, zejména pak koncovky dvou prvních setů a to především prvního, když Dukla k jeho získání potřebovala deset setbolů, i když už vedla 24:21. Hosté ale výborným servisem srovnali skóre a začal infarktový závěr, který zakončil smečí do bloku jinak skvěle hrající Nekola. Výborný volejbal pokračoval i ve druhém setu, obě družstva bojovala o každý míč, a tak se opět rozhodovalo v koncovce, tentokrát si ale dala Dukla větší pozor a k proměnění druhého setbolu jí postačily »jen« tři pokusy. I ve třetím setu pokračovali jak domácí, tak Odolena Voda v maximálním nasazení, což nejvíce ocenili spokojení diváci. Rozhodnutí přišlo asi v půli sady, když nejlepší hráč utkání liberecký Bíza zablokoval třikrát za sebou Štokra a Dukla dohrála utkání v naprosté pohodě. (VM)
DANZAS OSTRAVA-VAVEX PŘÍBRAM 2:3 (-15, 21, -23, 26, -11), 108 minut, rozhodčí Cirbus, Lička, 150 diváků.
OSTRAVA: Štika, Správka, Jedlička, Zvolánek, Zedník, Golštajn, libero Tomáš - Duda, Neusser, Obhlídal.
PŘÍBRAM: D. Rosenbaum, Kozák, Havrlík, Anděl, Zach, Agafonov, libero Kryštof - Boula, Sychra.
Kvalitnější servis na straně hostů, nevýrazné výkony jednotlivců na straně domácích a k tomu spousta jejich chyb, to byly hlavní znaky úvodního setu, který pro sebe rychle získala Příbram. Ve druhém a čtvrtém dějství se Danzasu rozehrál Zvolánek, jenž byl nejlepším mužem Ostravy. S
jeho servisem měli hosté velké potíže, navíc hrál dobře i v útoku. Jenomže hosté jej dokázali v pravý čas eliminovat. Těžili z aktivity mladého univerzála Anděla, k němuž se přidali především Kozák a také Zach, a především trestali chyby Danzasu, kterých neubývalo. Ostravané nenalezli údernou útočnou sílu. Smečař Tomáš hrál kvůli zranění jen na liberu, Zedník je stále limitován bolestí kolena a dalšího kvalitního útočníka Danzas nemá. A tak ani ve třetím kole jeden z favoritů extraligy nevyhrál, i když se o vítězi rozhodovalo až v tie-breaku.(riš)
FATRA ZLÍN-JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:3 (-26, -22, 23, 23, -12), 112 minut, rozhodčí Dočkal, Dvořák, 150 diváků.
ZLÍN: Posikira, Stejskal, Bolehovský, Havaleško, Pavlík, Pospíšil, libero Chromý - Martin Novotný,
Šrámek, Calábek.
JIHOSTROJ: Cerha, Kvasnička, Rubáček, Hudeček, Zelenka, Šotola, libero Habada - Černý, Kust, Jeslínek.
Zlínská mizérie nekončí. Domácí sice v prvním setu odvrátili tři setboly, ale pak dvojblok Jihostroje zpacifikoval útok Stejskala a hos
té se dostali do pohody. Tu prodali v následném setu. Poté podlehli uspokojení a uvolněný soupeř naopak zabral. Zlín razantně útočil a díky bojovnosti v poli vyrovnal, když oba setboly proměnil Stejskal. V tie-breaku měli ale více štěstí sehranější hosté, kteří zaskočili domácí několika ulívkami. »Škoda, Budějovice byly zralé na porážku. Byl to víc dramatický než kvalitní zápas,« prohlásil kouč poražených IVAN DOSTÁL. »Vzalo mi to nervy. Od druhého setu jsme hráli bázlivě,« podotkl trenér Jihostroje ZDENĚK POMMER. (koš)

1. Liberec 3 3 0 9:0 6
2. Perštejn 3 3 0 9:2 6
3. Č. Budějovice 3 2 1 7:5 5
4. Odolena Voda 3 2 1 6:4 5
5. Příbram 3 2 1 7:6 5
6. Ostrava 3 0 3 3:9 3
7. Zlín 3 0 3 2:9 3