pondělí, března 11, 2002

Smějící se Káda

Tak se potvrdilo, ze prezdivka Smejici se Kada se ujala. "Když by se někdo podivil dobré náladě třeba Luboše Kadavého, který šel na blok při posledním míči zápasu se srdečným úsměvem a povídal si stále veselý s přitakávajícím Lukášem Koubou …" Pise se v novinach !!! Jinak pravda je, ze tomu vykonu se dalo snad jenom smat. Vyber z tisku je nezvykle bohaty, jelikoz se jiz schyluje k barazi. Zlin ma podle kuloarnich informaci povolat Zdenka Kalaba, který si byl zatrenovat v Benatkach. Skoda ze tam prej hrajou jenom fotbalek… ;-)
09.03.2002, Mladá fronta DNES
Volejbalisté MFF hrají na palubovce lídra
Praha - Volejbalisté extraligového nováčka, týmu
MFF Techniserv Praha, se představí ve 27. kole soutěže na palubovce extraligového lídra z Českých Buděovic. Pražané naposledy doma prohráli s pátou Ostravou 1:3, nyní je čeká ještě o třídu lepší soupeř, který bude navíc hrát v domácím prostředí. Proto je úkol MFF Techniserv jasný, neodjet z jihu Čech s ostudou.

11.03.2002, Mladá fronta DNES
I před ranou z milosti se studenti z Prahy u sítě dobře bavili a smáli
Taková fajn parta. Přijeli si zahrát proti pravidelně trénujícím Jihočechům a působili sympatickým dojmem.
MFF Praha je příjemný protivník.
České Budějovice - I domácí volejbalisté si zasloužili uznání, soupeře nezesměšňovali, soustředili se na svůj výkon a nevšímali si ničeho kolem. "Trénujeme, jen když nemáme pracovní povinnosti, jak kdo může," vysvětloval Jan Šiller z celku pr
ažského nováčka. "Většina z našeho týmu už dostudovala, pracuje a volejbal hraje pro zábavu." Když by se někdo podivil dobré náladě třeba Luboše Kadavého, který šel na blok při posledním míči zápasu se srdečným úsměvem a povídal si stále veselý s přitakávajícím Lukášem Koubou, jistě po vysvětlení Šillera pochopí: "Co nám zbývá, když jsou soupeři lepší." Od začátku byli Jihočeši v předposledním kole základní části extraligy mužů také nahoře. Nechali přitom odpočívat smečaře Jeslínka, blokaře Šotolu i Zelenku a nahrávače Dvořáka. "Jsem rád, že hráči, kteří byli na hřišti, k zápasu přistoupili zodpovědně," těšilo trenéra domácích Zdeňka Pommera. "Zhostili se toho dobře, dokonce uhráli set s rekordním skóre pro nás." Připomněl, že v poslední době se tak jasná převaha ve sportu označuje hrou na jednu bránu. Zaujaly ho dvě série servisů blokaře Cerhy, který hosty plachtícím podáním trápil. Jihočeši skutečně neměli problém. Hostům nepomohlo ani časté střídání, vicemistr je dál přehrával.
České Budějovice -
MFF Praha 3:0 (18, 9, 14). Rozhodčí: Klaisner, Všetečka. Čas: 69 minut. Diváci: 500.
České Budějovice: Kust, Hudeček, Cerha, Smrčka, Rubáček, Kvasnička, libero Habada - Černý.
MFF Praha: Honzík, Vlasák, Zadražil, Kadavý, Kouba, Petříček, libero Pekárek - Skýba, Martin Stehno, Šiller, Zbirovský.

Volejbalisté MFF neuhráli ani set
Praha - Volejbalisté extraligového nováčka, pražského týmu MFF Techniserv, vzdorovali na palubovce lídra extraligy jen do poloviny první sady. Pak už zápas ovládl tým Českých Budějovic, i když nastoupil bez čtyř opor a vyhrál hladce ve třech setech.
11.03.2002, Sport
Perštejn před Liberec
Volejbalisty Zlína a
MFF Praha čeká boj o udržení v nejvyšší domácí soutěži
Zlín prohrál ve 27. kole volejbalové extraligy mužů s Ostravou a promarnil tak poslední možnost probojovat se mezi šest týmů, které se střetnou v zápasech o titul. Společně s poslední
MFF Praha jej čeká pouze boj o udržení v nejvyšší soutěži. Tabulku stále vedou České Budějovice, které porazily MFF Praha 3:0, třebaže nastoupily bez čtyř hráčů obvyklé sestavy. Na třetí příčku postoupil po vítězství v Liberci Perštejn.
DUKLA LIBEREC-SPARTAK PERŠTEJN 1:3 (17, -20, - 23, -23), 101 minut, rozhodovali Pejpal a Popadinec, 850 diváků.
LIBEREC: Staněk, Boula, Pikeš, Dittrich, Neča
s, Bíza, libero Steffan - Rejlek, Dlouhý, Ticháček.
PERŠTEJN: Mikula, Štolfa, Michálek, Schwob, Bican, Michal Oršuljak, Fortuník.
Po hladce vyhraném prvním setu přestal Liberec kvalitně servírovat, čehož využil soupeř a začal po výborných nahrávkách stříd
ajícího Fortuníka hladce útočit. V této činnosti se zaskvěl především Oršuljak, který nahradil nevýrazného Schwoba. Koncovky dvou závěrečných setů získal pro sebe se štěstím Perštejn, když dokázal zastavit domácí smečaře (VM)
FATRA ZLÍN-DANZAS OSTRAVA 0:3
(-21, -22, -26), 85 minut, rozhodovali Cirbus a Došlík, 200 diváků.
ZLÍN: Pavlík, Stejskal, Svoboda, Baránek, Posikira, Bolehovský, libero Chromý - Calábek, Jakubíček, Kopanja, Šrámek.
OSTRAVA: Štika, Zvolánek, Správka, Jedlička, Golštajn, Tomáš, libero D
ohnal - Duda, Obhlídal.
Po pár minutách důležitého zápasu si bral domácí kouč Ivan Dostál oddechový čas, neboť jeho tým vstoupil do boje o play off katastrofálně. Prohrával 1:5 a ani po poradě se nezvedl. Hlavně útočná hra Zlína haprovala, domácí byli mál
okdy schopni razantně položit míč na protější stranu. Rovněž v poli byl soupeř lepší a po Štikových přihrávkách se Zedníkovi a spol. pohodově útočilo. Už v první sadě Zlín třikrát střídal, ale ani nový nahrávač Jakubíček výsledkový obrat nepřinesl. I nadále byli hosté uvolněnější a po vyrovnaném průběhu se v závěru druhého setu znovu utrhli a vedli 2:0. Za tohoto stavu se Zlín obvykle zvedá a je schopen zdramatizovat zápas. To se ovšem v sobotu povedlo jen částečně. Dílčí vedení se Zlínu znovu rozplynulo. Zkušenější Ostrava proměnila čtvrtý mečbol, při němž poslal Zedník servis těsně za síť a protivník nestihl zareagovat. (koš)
CHANCE ODOLENA VODA-VAVEX PŘÍBRAM 3:1 (17, -22, 18, 18), 81 minut, rozhodovali Záhorcová a Fink, 560 diváků.
ODOLENA VODA: Malčík,
Rak, Král, Pláteník, Nekola, Sekanina, libero Mosorjak - Štokr, Wiedermann.
PŘÍBRAM: Rosenbaum, Pavelka, Zach, Havrlík, Škodný, Moula, libero Kryštof - Kozák, Sychra.
Do stavu 10:9 měl navrch útok nad obranou. Jakmile se však domácí trefili do servisu (Ne
kola pětkrát eso), odskočili soupeři na rozdíl sedmi bodů a dokráčeli pohodovou přihrávkou hned k prvnímu setbolu. V dalším dějství měli k dobru dvoubodové vedení opět hráči Odolena Vody, ale hosté zlepšenou obranou na síti vykřesali naději na případný zvrat v utkání. Snaha Příbramských umocněná kopcem obětavosti však začala ve třetím setu kulhat na obě nohy. Od stavu 12:12 udělali šest nevynucených chyb čtyřikrát útok mimo, dvakrát do bloku soupeře. Závěr střetnutí odehrál favorit v rytmu kvapíku, zatímco na druhé straně sítě se do rukou i pohybu vkrádala zjevná rezignace. (MS)

JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE-MFF PRAHA 3:0 (18, 9, 14), 61 minut, rozhodovali Klaisner a Všetečka, 500 diváků.
ČESKÉ BUDĚJOVICE: Kust, Hudeček, Kvasnička, Rubáček, Cerha, Smrčka, libero Habada - Černý.
MFF PRAHA: Honzík, Vlasák, Zadražil, Kadavý, Kouba, Petříček, libero Pekárek - Skýba, Šiller, Stehno, Zbirovský.
Trenéři domácích nasadili po vyčerpávající čtvrteční bitvě s Odolena Vodou do začátku čerstvé síly v podobě čtyř hráčů, kteří v poslední době spíše leštili lavičku než parkety palubovek. Po opravdu jen chvilkové letargii Jihočechů se začala odehrávat naprosto jednoznačná partie lídra s posledním celkem tabulky podle předpokládaných not. První »zahřívací« set ještě vypadal pro
hosty jakž takž. Druhé dějství skončilo rekordním debaklem za asistence vynikající obrany a útoku Českých Budějovic, když se i obvykle nejlepší hráč hostí Kouba spokojil pouze se sérií útoků do sítě a autu. V závěrečném dějství uhráli hosté sice 14 bodů, ale polovinu z nich jim štědře darovali domácí zkaženým podáním. (MČ)

Na vítězné míče nakonec nedojde
»Nezvládli jsme to, tentokrát nám chyběly krvavé oči,« říká Roman Macek
Hra čísel skončila. V rozhodujícím zápase sezony volejbalisté Zlína selhali a po hladké prohře s Ostravou zůstanou ukotveni na předposledním místě. »Pře
dstavovali jsme si to jinak,« hlesla duše klubu, manažer a druhý trenér ROMAN MACEK.
Finiš přišel pozdě. Zpackaný úvod sezony už obměňované mužstvo nestihlo zachránit. Příbram svůj náskok uhájila. »Šance na postup přitom byla velmi reálná,« podotkl zklaman
ý Macek. Kdyby jeho tým v posledních dvou kolech základní části porazil Ostravu a poté MFF Praha, mohl se v případě výpadků svého největšího soka radovat. Stačilo, aby Příbram uhrála s Odolena Vodou a s Českými Budějovicemi maximálně dva sety. V sobotu urvala na hřišti Odolena Vody jediný. »A nepochybuji o tom, že by České Budějovice v Příbrami s přehledem vyhrály. Výkonnostně jsou někde jinde,« tvrdil manažer, jehož výkon proti Ostravě rozladil. »Stačilo, abychom vyhráli 3:2. Ale nezvládli jsme to. Neviděl jsem u hráčů krvavé oči jako předtím v Perštejně. Náš výkon byl poloviční, což dokládají všechna čísla. V rozhodujícím utkání sezony by se mělo bojovat jinak.« V klubu toužili po tom, aby jejich šance na play off žila až do posledního kola, kdy se Zlín představí na palubovce suverénně nejslabšího účastníka extraligy MFF Praha. Sobotní porážka ale dala zápasu úplně jiný nádech. Půjde jen o prestiž a sebevědomí před sérií o konečné sedmé místo, která uvrhne poraženého do ošidné baráže s vítězem druhé nejvyšší soutěže. Se studenty z Prahy by však vyzrálejší Zlín neměl mít větší potíže. »Před soupeřem ale máme respekt. Jeho výhodou je, že jej nic netíží. Už dávno ví, že bude hrát o udržení. Řada hráčů MFF navíc umí volejbal velice dobře,« zdráhal se podcenit outsidera, s nímž má Zlín aktivní bilanci. Triumfoval ve všech třech duelech, když ztratil pouhé dva sety. S čísly si v sobotu zlínští trenéři vůbec hodně pohrávali. Spočítali dokonce, že v případě rovnosti bodů mezi jejich mužstvem a Příbramí mohl o postupujícím do play off rozhodnout větší počet vyhraných míčů. A nebyla to nijak nereálná varianta. Pokud by Zlín ztratil s Ostravou a MFF dva sety a Vavex své poslední zápasy v Odolena Vodě a doma s Českými Budějovicemi prohrál se ziskem maximálně dvou sad, měly by soupeři rázem shodný i podíl setů. »To by byla rarita,« usmál se Macek. Na porovnání vítězných míčů ale nakonec nedojde.
Volejbalisté Fatry hrají o udržení
Zlín - Křivka úspěšnosti volejbalistů Fatry Zlín, bývalých mistrů extraligy, letos klesla pod čáru play off. Sobotní prohra s Ostravou 0:3 (-21, -22, -28) je s definitivní platností nasměrovala do vysilujících bojů o udržení v nejvyšší soutěži. Stejný osud jako Zlín letos potkal ještě výběr
MFF Praha. Rozhodující utkání trvalo 84 minut. Zlín dřel, třebaže naděje na play off byla už dlouho před soubojem jen v teoretické rovině. Tým Fatry nesměl v posledních třech utkáních základní části klopýtnout, naopak hlavní soupeř Příbram musel v boji o elitní šestku všechna utkání prohrát. Příbram ovšem minulý čtvrtek porazila Liberec 3:2.