středa, října 01, 2008

Mff-Brno a Mff-Poštorná

MFF Praha-Poštorná3:2 (-17,20,19,-21,11)
MFF Praha-Brno B3:2 (-24,20,-26,24,9)
Zranění v podobě Noťasova zlomeného pravítka v zádech, Kustodova zraněného loktu po skoku do betonu a Mácovo zmožení z výroby tramvají nasvědčovala, že družstvo se nenachází zrovna v optimálním zdravotním stavu. Avšak účast poslední týden na tréninku a přesvědčivé výsledky z Českého poháru určitě nikoho nenechala na pochybách, že družstvo je skutečně velmi dobře připravené na vstup do sezóny. V páteční podvečer nás čekal nováček soutěže a velká neznámá Poštorná. Bohužel již po pár písknutích rozhodčího se ukázalo, že naším největším soupeřem jsme my sami a ne Poštorná, kde myslím smečoval snad jen jeden nebo dva lidé. Naše útoky připomínaly babičku, která vysypává klestí z nůše a zalejvky tam prostě nepadaly. I přesto jsme však ukázali, že morálně jsme na tom dobře a zahráli jsme si maximální počet setů zakončený výhrou. Radost z výsledku narušoval snad jen pocit z nepříliš přesvědčivého výkonu. Většina si však vzala ze zápasu ponaučení a měla na to celou noc se připravit na další zápas (někdo doma, někdo v restauraci někdo někde…). Další den nás čekalo Brno. Hra již vypadala přesvědčivěji, ale zavedení novinky v podobě technických time-outů nás rozhodila na tolik, že jsme zapomněli, že set končí ve 25 a hráli jsme vždy do 20. To bychom snad vyhráli 3:0. Realita však byla jiná a set ve 20 nekončil. Zajímavým okamžikem snad jen byla hádka Ing. Medvída s Lukášem, zda pomáhat s blokem či nepomáhat. Bohužel když jsme přesvědčili Lukáše, že nepomáhat, tak co čert nechtěl, Brno začalo chodit středem. Každopádně po vydřeném čtvrtém setu byl již tie-break v naší režii a zopakovali jsme výsledek z předchozího zápasu, ale pocit z předvedeného výkonu byl určitě lepší než z pátku. Jako vstup do sezóny celkem dobrý!!!