neděle, dubna 10, 2022

Pražské derby dvou univerzitních celků

ČZU - MFF 3:0 (15,14,21)

Netradičně ve středu, jsme hráli první část našeho dvojzápasu s ČZU. Jak domácí ČZU, tak my jsme přijeli v kompletní sestavě. Domácím se dařilo již od začátku prvního setu. Tlačili skákaným servisem a nám se nedařilo přihrávat tak, aby se z toho dalo útočit, nebo aby to byl přímý bod z podání. Náš první tajm byl za stavu 9:2 pro domácí. Pomohl nám zklidnit naši hru, ale domácí si vedení udrželi a vyhráli tak první set 25:15. Druhý set byl úplně totožný až na to, že se nám podařilo dát ještě o bod méně a druhý set tak skončil 25:14. V posledním třetím setu jsme začali lépe, oproti setům předešlým a dařilo nám se je tlačit až do koncovky, kde jsme jim s ledovým klidem odevzdali pár bodů a prohráli tak 25:21.

MFF - ČZU 2:3 (-20,20,21,-17,-13)

O dva dny později jsme u nás hráli odvetu tohoto zapasu. Přestože jsme prohráli první set, tak dojem z tohoto setu byl znatelně lepší, než jakýkoliv set ze zapasu předešlého. Následné dva sety se nám díky klidnému sideoutu, odvážnému servisu a lepší obraně podařilo vyhrát a byli jsme tak blíž vítězství (2:1 na sety). Hosté bohužel ve čtvrtém setu předvedli nejlepší set tohoto zapasu a také ho vyhráli nejvyšším rozdílem a poslali tak zapas do tiebraku. V pátém zkráceném setu jsme tahali za kratší konec a i přesto, že se nám podařilo srovnat do stavu 13:13, tak jsme ho prohráli dvěmi nepovedenými ztrátami.