čtvrtek, března 28, 2019

Zápas o 3. místo

Po porušení Kulichovy stříhací zásady zvané "svatý nůžky" mám tu čest vás svojí první aktualitou provést posledním zápasem této sezóny, který se odehrál v útulné hale vítěze základní části první ligy. Moravských Bučovic.

Cesta po D1 byla tentokrát až překvapivě hladká, takže do haly jsme na rozdíl od minulé návštěvy dorazili s předstihem. Po tradiční Bórově poradě, skládající se výhradně z věty "Neznám je, pojďte je seřezat" jsme se odebrali do haly na rozcvičku. Na soupeřích byl už od začátku vidět pocit jistoty výhry, který posléze na pár chvil ztratili.

Do zápasu jsme nastoupili relativně dobře. Většinu setu jsme měli navrch, ztrátovali jsme, na úkor nekažení jsme však dostatečně netlačili podáním a to se nakonec ukázalo jako rozdílová činnost při prohře prvního setu. Tuto skutečnost ještě podpořil soupeřící blokař Josef Mlčuch a jeho učebnicové dohrávání balónů zadarmo po celý zápas. 22:25

Do druhého setu jsme nastoupili hůře. Série soupeřů na servisu, moje smeč na jedny ruce do zdi, další excesy a opět nedůraznost na servisu vedla k celkem přesvědčivé výhře soupeře. V tomto setu také začaly výměny názorů mezi Kulichem a hostujícím liberem, k čemuž se poté přidal i Óňa a Bučovické celebrity Vladimír Katona a David Neubauer. I přes lehké pozvednutí kvality ke konci jsme však nedokázali zvrátit průběh setu a prohráli. 21:25

Do třetího setu jsme nastoupili s kvalitou a z konce druhého a pocitem, že už není co ztratit. To mělo za následek hlavně v přepočtu 7 es pouze v tomto setu. Na hřiště taky přišel Vánis, aby trochu změnil rytmus hry. To se nakonec ukázalo jako skvělý taktický tah Bóry a díky těmto skutečnostem jsme set urvali s pohodlným náskokem. 25:19

Čtvrtý set však jakoby se vše vypařilo. Hra spadla opět spíše do dohánění soupeře občasnou ztrátou a pár servisy. Těžké servisy ve smrtící kombinaci se soupeřovým stropem však zasadily poslední ránu, která vedla k naší kompletní porážce. 16:25

Takto tedy skončila sezóna první ligy mužů 2018/2019. Tímto bych chtěl pogratulovat Bučovicím k pomyslným bronzovým medailím a samozřejmě poděkovat všem za výbornou sezónu. Pro tuto aktualitu se s vámi loučí váš reportér.