čtvrtek, dubna 09, 2009

07.03. 17:00 Havířov - MFF Praha 3:1 (11,-20,17,18)

Tak mladej se přece jenom rozhoupal a sepsal náš výlet do Havířova.

Medvíd


Snad tomu chtěla náhoda, snad mizerná hra Brna, nebo něco úplně jiného.
Každopádně na rozloučenou si pro nás sezóna 2008/09 přichystala bonus v podobě výletu do Havířova a prestižní utkání o 5. a 6. místo. O tom, že jsme se k závěru sezóny postavili čelem svědčí už fakt, že se nás před utkáním sešlo celých 7 (bez nahravače) a Standa. Na zahájení prvního setu jsme však už byli plnohodnotný tým s liberem i s možností vystřídat.
Hned první míč celého utkání připravil podívanou, na kterou všichni účastníci asi jen tak nezapomenou - více nepřesností a zmatků během jedné výměny snad nebylo možné ani vytvořit. Zatímco soupeř se této výměny zalekl a své působení na hřišti nadlepšil, pro nás začalo nevídané trápení až agónie. Rozhodnutí hrát na jistotu přes kůly se zdálo jako rozumné, protože Holous nevypadal, že by měl v nejbližších dnech vystřízlivět.
Bohužel, když popáté v řadě Medvíd otestoval, že Havířov blokovat umí a také, že vše, co zablokuje, spadne do našeho hřiště, přišel čas na změnu.
Fakt, že
jsme ani nepřijali však učinil přítrž jakýmkoliv pokusům průběh setu zvrátit. Marně vzpomínám, abych vyzdvihl něco co se nám povedlo, ale vzhledem k našemu skóre jedenácti bodů si patrně domácí museli vše odehrát sami...
Na zápas se sešla poměrně slušná divácká návštěva a doteď je mi záhadou, co přihlížející přimělo vrátit se na začátek druhého setu a nesetrvat v přilehlé restauraci, kde dávali v televizi hokej...
Taktický záměr uspat soupeře se dokonale vydařil, a tak jsme si od počátku druhého dějství udržovali náskok, který se nakonec s vypětím sil podařilo udržet. V průběhu setu se Havířovští postupně probudili, což pro naše další působení v zápase nevěstilo nic dobrého. Další vývoj utkání provázely zejména tři fenomény - Podání, které soupeře příliš nepotrápilo.
Příjem, který byl vysloveně ostudný - a tradiční Zbirákův míč vybraný několik metrů mimo hřiště rozhodně nebyl tím nejhorším co naše představení nabídlo. Útok, který byl značně bezzubý. Čtenář snadno nahlédne, že s takovou vyhrát je poměrně ořech a ospalá deštěm smáčená scéna v Havířově nám tuto práci nijak neusnadnila. Jak by řekl pan Čtvrtníček: "Vod jebu k jebu." Jsme se protloukli třetím a čtvrtým setem. A když už se blýskalo na lepší časy a Koube nekompromisní smečí zavelel do útoku, se snahou zvrátit čtvrtý set v náš prospěch a horníky ještě trochu potrápit ... Sami rozhodčí uznali, že hrát dále je zbytečné a míč padnoucí téměř do středu soupeřova kurtu, nejméně dva metry od nejbližší čáry suše označili jako out.
Tak byl konec všem našim nadějím na 5. místo a mohli jsme se vydat ku Praze. Co se musí ocenit - 1) Sešli jsme se a sezónu zakončili. 2) Nikdo se nezranil. 3) Hráli jsme vyrovnaně s Budějovicemi, které obsadily první příčku.

Martin

Žádné komentáře:

Okomentovat