pondělí, prosince 03, 2001

Příbram a Zlín

Ve ctvrtek jsme první dva sety "lákali" Pribram naší tradicni uspavaci metodou (vsiml si toho i tamni dopisovatel), treti set jsme opravdu vyhrali, ale pak uz jsme se zmohli zase jen na lákání. Proti Zlinu jsme osvedčenou taktiku nemenili, nechali jsme mu zase první dva sety a pak se do neho pustili, treti vyhrali a ve ctvrtem az do koncovky vedli… no a pak nam chybelo trosku stesti, coz je vyjimecne pravda a ne vymluva. Do pameti divaku se vryly především vykony dvou hracu, v jednom pripade sportovni a ve druhem komicky. Vice ve sportu.
30.11.2001, Sport Ostravská odveta za pohár
Předehrávané patnácté kolo nejvyšší domácí soutěže volejbalistů potvrdilo vedení Jihostroje
Extraliga volejbalistů trochu předběhla dobu, včera bylo na programu kvůli evropským pohárům vložené 15. kolo, teprve v sobotu se hraje kolo 14., jímž končí polovina dlouhodobé části. Magnetem bylo střetnutí dvou vedoucích týmů tabulky, domácí Perštejn mohl srovnat body s Jihostrojem, jenomže ten potvr
dil své výsostné postavení.
PERŠTEJN-JIHOSTROJ Č. BUDĚJOVICE 1:3 (21, -21, -19, -20), 113 minut, rozhodovali Labašta a Popadinec, 850 diváků.
PERŠTEJN: Bican, Štolfa, Michal, Michálek, Mikula, Černý, libero Obdržálek - Fortuník, Oršuliak.
JIHOSTROJ: Jesl
ínek, Rubáček, Šotola, Cerha, Kust, Hudeček, libero Habada - Černý, Kvasnička, Dvořák.
Po prvním excelentním setu domácích postupně přebírali iniciativu v zápase Jihočeši a od třetího setu měli jasnou převahu. Domácím nepomohlo ani střídání nahrávačů a un
iverzálů, naopak hostům pomohlo střídání Kvasničky za Rubáčka.(VOK)

DANZAS OSTRAVACHANCE ODOLENA VODA 0:3 (-25, -20, -13), 64 minuty, rozhodovali Dvořák a Dočkal, 250 diváků.
DANZAS: Zedník, Štika, Zvolánek, Tomáš, Golštajn, Obhlídal, libero Dohnal - Duda, Správka, Jedlička.
OD. VODA: Malčík, Král, Nekola, Licek, Wiedermann, Rak, libero Mosorjak.
Dva neproměněné setboly ve vyrovnané první sadě poznamenaly další výkon Danzasu. Jeho hráči museli stále dotahovat ve dení soupeře, snažili se bloky hostů překo
návat technickou hrou, ale bez většího úspěchu. Tým hostí byl kompaktnější, projevila se jeho síla na síti i na bloku a body na jeho kontě přibývaly mnohem lehčeji. Ostravští hráli špatně, dělali mnoho nevynucených chyb a hodně kazili. Třetí set už byl jednoznačnou záležitostí hostů. Smečaři Danzasu nebyli schopni bodovat přes neprostupné bloky a tak odveta za pohárové vyřazení byla pro středočeský tým až překvapivě jednoduchá.(UH)

FATRA ZLÍN-DUKLA LIBEREC 2:3 (21, -23, -23, 16, -9), 108 minut, rozhodovali
Cirbus a Došlík, 150 diváků.
ZLÍN: Bolehovský, Calábek, Pavlík, Kopanja, Stejskal, Posikira, libero Chromý - Pospíšil, Šrámek, M. Novotný.
LIBEREC: Dittrich, Boula, Bíza, Pikeš, Nečas, Staněk, libero Steffan - Rejlek, Zadražil, Ticháček, Sukuba.
Bitvu o
sebevědomí zahájili domácí nadějně, soupeři odskočili až na 19:13. Pak však zvadli a za stavu 20:20 se začínalo znovu. V závěru setu podržel Fatru Calábek a Zlín měl mít psychicky navrch. Hosté ale zpřesnili hru a poměrně snadno získávali body. Vycházeli jim zejména útoky středem sítě a za čtyřiadvacet minut proměnili třetí setbol. Domácí znervózněli po dvou sporných verdiktech rozhodčích při akcích Bolehovského. Neovládl se ani obvykle klidný kouč Dostál, za protesty vyfasoval žlutou kartu a Liberec tak snadno přišel k bodu. Domácí se v závěru třetího setu ještě vzepjali, ale jen dočasně, v další sadě rozehrál předposlední celek tabulky pestrý volejbalový koncert. V tie-breaku však našli více klidu hosté.(koš)

VAVEX PŘÍBRAM-MFF PRAHA 3:1 (19, 11, -19, 14), rozhodovali Fink a Halík, 71 minut, 250 diváků.
PŘÍBRAM: Zach, Kozák, Škodný, Havrlík, Agafonov, Rosenbaum, libero Kryštof - Boula, Sychra.
PRAHA: Honzík, Hromíř, Kouba, Stehno, Zadražil, Zbirovský, libero Pekárek - Kadavý, Petříček.
Byla-li taktika hos
tí postavena na tom, že svou hrou domácí hráče uspí, dařilo se jim to náramně. Ve třetím setu vedli 8:2 a když se borci Vavexu probudili, bylo již pozdě. Průběh čtvrtého setu vrátil pohodu na stranu Vavexu. Za zmínku snad stojí pouze pět Sychrových es a fakt, že při celkově zlepšeném podání domácích nahrával hostující nahrávač Honzík téměr výlučně bagrem.(VAN)

30.11.2001, Mladá fronta DNES Příbram zdolala nováčka
Volejbalová extraliga: Vavex Příbram -
MFF Praha 3:1
Příbram - Když se podání z levačky domácího nahrávače Daniela Rosenbauma svezlo po zápěstí hostujícího blokaře Zadražila do zámezí, mohli se volejbalisté Příbrami začít radovat. Do třetí čtvrtiny základní části extraligy vstoupili vítězstvím 3:1 nad snaživým nováčkem
MFF Praha. "Zápas byl až na třetí set, kdy nám utekl začátek, v naší režii. Mnohem těžší bitva byla svedena už před ním," konstatoval ulehčeně kouč vítězů Jiří Zach, že družstvo nepoznamenala marodka. Po sobotním utkání v Odolena Vodě totiž skolila chřipka Anděla, Agafonova a kapitána Daniela Rosenbauma, jenž vylezl z postele těsně před zápasem. S vyjímkou prvního se oba nakonec objevili v základní sestavě domácích. "Řešil jsem velké dilema, zda mám postavit na nahrávku Vítka Rosenbauma nebo Dana. Nakonec jsem se rozhodl pro Dana, protože má bojovné srdce," vysvětlil Zach svá předchozí slova. V prvních dvou setech to domácím báječně klapalo. Na družstvu nebyla patrná ani stopa stínu po ostudné prohře v Odolena Vodě. "To už je pro nás uzavřená záležitost. Mezi sebou jsme si to vyříkali a soustředili jsme se na Matiky, které jsme museli porazit," podotkl příbramský smečař Martin Kozák. Domácí koncert se však zadrhl v úvodu třetího dějství, kdy Pražané odskočili na 2:8. "Škodný, který hrál jinak velmi dobře, neuhrál tři body, vzápětí jsme udělali pár zbytečných chyb a ocitli se v křeči," postřehl z lavičky Zach. "To už je naše klasika. Soupeř nás svým výkonem prostě uspal, ovšem jinak jsme měli zápas pod kontrolou," tvrdil Kozák. Podobné výpadky však u hráčů Vavexu nejsou ničím novým. "Jsme labilní tým. Hraje za nás řada mladých hráčů, kterým ještě chybí zkušenosti." Ve čtvrté sadě se domácí vrátili ke hře z úvodu. Za stavu 8:5 přišel na podání Sychra, při jehož servisu celek uhrál sedm bodů. "Nic takového jsem nezažil. Možná v dorostu," pátral v paměti Vít Sychra, který dosáhl pěti es než míč nasměroval do sítě. "Při kvalitách soupeře bylo naší povinností zvítězit. Jsem rád, že jsem k tomu pomohl."
Rozhodčí: Fink, Halík. Čas: 71 minut. Diváků: 250. Sety: 19, 11, -19, 14.
Příbram: Daniel Ros
enbaum, Kozák, Agafonov, Škodný, Zach, Havrlík, libero Kryštof - Boula, Sychra.

Čtrnáctým kolem skončila polovina dlouhodobé části extraligy volejbalistů
Volejbalisté měli na programu 14. extraligové kolo, jímž skončila polovina dlouhodobé části. Ovšem ve čtvrtek již předehráli kolo patnácté, které bylo posunuto kvůli evropským pohárům... V sobotu přerušili příbramští hráči vítěznou sérii Jihostroje České Budějovice, který naposledy odešel poražen v pátém kole!

S
VAVEX PŘÍBRAM-VK ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:2 (22, 23, -22, -20, 9), 118 minut, rozhodčí Pejpal a Popadinec, 390 diváků.
PŘÍBRAM: Zach, Kozák, Škodný, Havrlík, Pavelka, D. Rosenbaum, libero Kryštof - Boula.
Č. BUDĚJOVICE: Cerha, Zelenka, Jeslínek, Hudeček, Kvasnička, Kust, libero Habada - Černý, Šotola, Rubáček, Dvořák, Smrčka.
Budějovice hráli bezvadně, ale domácí se prosadili v pátém setu, ve kterém udělali pouze jedinou smečařskou chybu, čtyřikrát zablokovali, dali eso a žádné nedostali. Utkání to bylo náramné. Domácí trenér Zach dokázal nejen to, že vaří z dobré vody, ale i to, že vaří las
kominky. Velkolepý souboj prsa na prsa nejprve vyhrávali domácí. Vedli 2:0 na sety, ale nic jistého neměli. Hostujícím trenérům vyšlo střídání. Nejlépe se uvedl Šotola. Z vedení tak nebylo nic - 2:2. Začínalo se od začátku. Překvapivě byli lepší domácí. Bouchly saze. V Zachovi na podání, v Pavelkovi na bloku a hlavně se prosazoval smečař Kozák, kterého nahrávač Rosenbaum svou náhrou krmil jak nemluvně. To již větší část diváků stála. Nehledíc na to, že si zaplatila sedadla, byl to velký sportovní zážitek. Vítězství domácích borců bylo spravedlivé. (VAN)

SPARTAK PERŠTEJN-CHANCE ODOLENA VODA 1:3 (-23, -21, 21, -24),
110 minut, rozhodčí Škoda, Labašta, 750 diváků.

PERŠTEJN: Bican, Štolfa, Michal, Michálek, Mikula, Oršuliak, libero Obdržálek - Fortuník, Černý.
OD. VODA: Nekola, Licek, Rak, Král, Malčík, Wiedermann, libero Mosorjak - Koláčný.
Po čtvrteční prohře s Jihostrojem nestačili Perštejnští v sobotu ani na "Odolku" a možnost dostat se na první místo zůstala jen snem. První dva sety se hrály v režii hostů i
přesto, že hráli opět s trenérem Lickem na smeči a s nahrávačem Widermannem na univerzálu. Domácí se z matného výkonu částečně probrali až za stavu 2:7 ve třetím setu. S příchodem Fortuníka se hra domácích rapidně zlepšila, výborně začal hrát Oršuliak a zdálo se, že se vývoj utkání začne otáčet. Bylo to však ale jen zdání. Čtvrtý set už zase kontroloval tým hostí. Komplikace nastala až v samém závěru, kdy vedl 24:20. Domácí srovnali, bodový míč však neuhráli a následující mečbol "Odolka" se štěstím (servis z ruky Licka o síť na zem) proměnila v zasloužené vítězství.
(VOK)

MFF PRAHA-FATRA ZLÍN 1:3 (-22,-15, 19,-23), 95 minut, rozhodčí Halík, Krsek, 200 diváků.

MFF: Vlasák, Honzík, Kadavý, Zadražil, Kouba, Stehno, libero Pekárek - Hromíř, Petříček, Skýba.
ZLÍN: Pavlík, Calábek, Stejskal, Bolehovský, Kopanja, Posikira, libero Chromý - Pospíšil, Šrámek.
První dva sety patřily jednoznačně hostujícímu Zlínu. Diváky pobavil pouze střídající Petříček, který si omylem s tepláky částeč
ně svlékl i trenýrky. Do třetího setu přišel posílit MFF Hromíř. Nezačal sice dobře (smeč bez bloku do sítě), ale poté vzal osud třetího setu do svých rukou. O jeho razantním smečovaném podání se bude zdát především zlínskému nahrávači, kterého Hromíř dokonce dvakrát sestřelil a celkově čtyřmi esy výrazně přispěl k zisku třetího setu. V průběhu čtvrtého setu si domácí udržovali mírný náskok, ale v koncovce smečovali těsně do autu, a když Zlín se štěstím vytloukl domácí blok, mohl se radovat z vydřeného vítězství.
(OLD)

DANZAS OSTRAVA-DUKL
A LIBEREC 3:0 (20, 17, 18), 68 minut, rozhodovali Antušák a Cirbus, 25O diváků.
OSTRAVA: Štika, Tomáš, Jedlička, Zvolánek, Zedník, Golštajn, libero Dohnal - Duda, Obhlídal.
LIBEREC: Boula, Pikeš, Dittrich, Nečas, Bíza, Staněk, libero Steffan - Rejlek, Ticháček, Zadražil.
Ostrava nezačala utkání dobře a Liberci stačil průměrný výkon k tomu, aby v prvním setu rychle vedl 10:4. Během té doby se domácí tým dostal k jedinému útoku - Zedníkem. Ale byl to právě Tomáš Zedník, kdo zavelel k obratu. Najednou to bylo
11:12. To už Ostravě nahrával Duda, který navíc výrazně pomohl obraně na síti. A když se přidal v obraně i na útoku Tomáš, začal mít průběh utkání jednoznačný vývoj. Domácí tým byl lepší ve všech směrech, hostující smečaři se vytratili a Danzas tak překvapivě rychle a snadno již delší čas se trápící Liberec vyprovodil ze hřiště.
(riš)

03.12.2001, Pražské slovo
"Matiky" přehrál i předposlední Zlín
Praha - Opět za kratší konec tahali volejbalisté
MFF Praha v utkání 14. kola extraligy v zápase se Zlínem a připsali si na své konto další porážku. V dosavadních patnácti odehraných utkáních se Pražané radovali pouze z jedné výhry nad Příbramí v osmém kole, od té doby zažívají svěřenci trenérů Stehna a Bičíka dvoubodový půst. Ten mohli prolomit na své palubovce proti předposledním Moravanům, ti byli však nad jejich síly a podlehli jim 1:3 na sety. Zajímavý výsledek se zrodil v hale páté Příbrami, která udolala ve vyrovnaném střetnutí vedoucí České Budějovice až ve zkrácené hře pátého setu, stejně tak je i nečekaný úspěch Ostravy, jenž si hravě poradila s tápajícím Libercem ve třech sadách. V extralize žen začínají pomalu stoupat tabulkou volejbalistky Brna a Slavie, které po nepřesvědčivých výsledcích z úvodu sezony nabírají směr vytyčených pozic v tabulce. Cenné vítězství a zároveň odplatu za prohrané loňské finále a první letošní střetnutí dosáhly Brňanky v zápase s Frenštátem, kterého jako úřadujícího mistra republiky "smetly" jednoznačným výsledkem 3:0. O čtvrtou výhru z posledních pěti duelů se o mnoho více nadřely slávistky, jenž slavily úspěch v Ostravě po vyhraném tiebreaku. Také volejbalistkám z hlavního města se podařilo oplatit svým soupeřkám neúspěch z prvního letošního vzájemného souboje, ve kterém podlehly v Edenu 1:3. Úlohu favorita střetnutí v 11. kole extraligy žen s Olomoucí zvládl Olymp o mnoho lépe než předešlý domácí zápas s Frýdkem-Místkem a zvítězil ve třech setech. Po vítězstvích v Liberci a doma s Olomoucí se tak opět pevně usadil na špičce tabulky naší nejvyšší domácí soutěže.
Výsledky - 14. kolo extral
igy mužů: MFF Praha-Zlín 1:3, Ostrava-Liberec 3:0, Pernštejn v. Odolena Voda 1:3, Příbram-Č. Budějovice 3:2. 11. kolo extraligy žen: Liberec-Frýdek-Místek 3:0, Olymp-Olomouc 3:0, Ostrava v. Slavia 2:3, Brno-Frenštát p/R. 3:0.