pondělí, listopadu 19, 2001

Patronáti

Trochu mi dochazi fantazie, jelikoz popisovat ruznym zpusobem porad stejny prubeh hry je vcelku obtizne, ale ve Sportu to porad chtej. Prizen nasich divaku je zda se nevycerpatelna, i když vsechno ma svoje meze a tak i nejtvrdsi jadro zacina byt znepokojeno a vysila smerem k nasim trenerum petici. Nepekne je také chovani nekterych hracu, kteří na ono nejvernejsi tvrde jadro kaslou, nejdou si ho udobrit do restaurace (mozkama z vajecnaku a zeleny) a místo toho zjevne dohaneji plneni podradnych povinnosti, které v patek nezodpovedne zameskali! Z tohoto seznamu je jasne patrne, kdo v restauraci byl (krom Radka, jehož popularita narusta kazdym dnem) a koho si který z fanousku bere na starost.

19.11.2001, Sport
V duelu o vedení vyhráli domácí
Jihočeši v dohrávce porazili Odolenu Vodu a vedou po dvanáctém kole volejbalovou extraligu mužů
Až nedělní dohrávka 12. kola volejbalové extraligy mužů určila tým, který se usadil v čele tabulky. Po sobotních zápasech si dočasné prvenství vychutnávali hráči Perštejna, kteří porazili Zlín 3:1, ale ve včerejším duelu mezi Českými Budějovicemi a Odolenou Vodou domácí nezaváhali. Obhájci titulu z Liberce jsou po překvapivé porážce 1:3 v Příbrami až čtvrtí, poslední nadále zůstáv
á nováček MFF Praha, který doma proti Ostravě neuhrál ani set.
Sobota
VAVEX PŘÍBRAM-DUKLA LIBEREC 3:1 (25, -21, 21, 27), 101 minut, rozhodovali Klaisner a Došlík, 520 diváků. PŘÍBRAM: Zach, Škodný, Kozák, Agafonov, Havrlík, D. Rosenbaum, libero Kryštof - P. Boula, Sychra. LIBEREC: Ticháček, Staněk, Nečas, Pikeš, Rejlek, Zadražil, libero Steffan - Dittrich, O. Boula, Bíza. Utkání by slušela remíza, ale to ve volejbale nelze. Bylo především o schopnosti odvrátit a proměnit setboly a mečboly soupeře. A v tom b
yla Příbram, ve vypjatých okamžicích skvěle dirigovaný nahrávačem Rosenbaumem, o poznání lepší. Domácí vedli 7:4, ale hosté techničtější a razantnější na podání obrátili při podání Pikeše na 12:15. To je obvykle chvíle, kdy se slabší a méně trénované družstvo hroutí. Tentokrát to ovšem neplatilo. Příbram odvrátila setbol, aby svůj druhý proměnila zásluhou výborného bloku Škodného, který odehrál teprve druhý extraligový zápas vcelku. Překvapivě vedla i v závěru druhého setu 21:19, ale vzápětí se jeho smečaři vyfaulovali na kompaktním bloku hostí. Třetí set byl zrcadlovým opakem. Hosté vedli 20:19, ale potési škrtli již jen jednou, domácí šestkrát a mohl začít set čtvrtý. Nejdramatičtější, nejaplaudovanější a nejkvalitnější. Hosté poučeni předcházejícím vývojem dali do zápasu hodně. Ticháčka nahradil na nahrávce Boula a zdálo se, že právě on rozhodne, když v těžké pozici přetlačil na síti obra Agafonova a zařídil brejk hostí na 17:15. Obr se ovšem vzápětí rehabilitoval blokem z říše snů a bylo to 17:17. Logický tok bodů získaných při vlastním příjmu dovedl stav na 21:22. Úžasné pole v podání Kryštofa a realizace protiútoku nahrávačem Rosenbaumem zajistilo první mečbol domácích. Neproměnili však ani druhý a museli čelit dvěma hostí. Odvrátili je a po autu Rejlka a dvojnásobnému útoku Kozáka mohli jásat. (VAN)
MFF PRAHA-DANZAS OSTRAVA 0:3 (18, 17, 19), 68 minut, rozhodovali Krsek a Halík, 400 diváků. PRAHA: Vlasák, Kadavý, Honzík, Kouba, Skýba, Hromíř, libero Petříček - Stehno, Zbirovský, Šiller, Zadražil. OSTRAVA: Štika, Tomáš, Jedlička, Zvolánek, Zedník, Golštajn - Duda, Obhlídal. Do úvodního setu utkání mezi dvěma celky z úplného dna tabulky vstoupili lépe domácí, ale poté, co Ostrava přestala kazit podání, jim naopak odešel příjem a smečaři se z vysokých nahrávek proti kompaktnímu bloku prosazovali jen s velkými obtížemi. Stejný obraz hry byl vidět i ve druhém setu, který tak získala opět Ostrava. Ve třetím setu si domácí hráči vybojovali nadějný náskok 12:9, ale potom nedokázali desetkrát za sebou otočit a ztratili tak i tento set. (OLD) SPARTAK PERŠTEJN-FATRA ZLÍN 3:1 (16, -23, 24, 23), 89 minut, rozhodovali Pejpal a Škoda, 650 diváků. PERŠTEJN: Bican, Štolfa, Michal, Špernoga, Mikula, Oršuliak, libero Obdržálek - P. Černý, Michálek. ZLÍN: Stejskal, Posikira, Bolehovský, Pavlík, Calábek, Kopanja, libero Chromý - Šrámek, Pospíšil. Domácí volejbalisté vstoupili do utkání se Zlínem velmi dobře, jejich nejsilnější zbraní byla obrana na síti a v poli. Od druhého setu soupeř výrazně přidal na servisu a na bloku, zlepšil přihrávku a navíc se v hostujícím týmu začal se spoluhráči sehrávat Jugoslávec Kopanja. Zřejmě rozhodující moment přišel ve třetím dějství za stavu 22:18 pro Zlín. Podle názoru Zlínských totiž pomohly Perštejnu zpět do hry nesprávné výroky rozhodčích. Vypjaté koncovky třetího a čtvrtého setu pak lépe zvládli Severočeši.
Neděle
JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE-CHANCE ODOLENA VODA 3:1 (-19, 18, 16, 11), 81 minut, rozhodovali Popadinec a Labašta, 1200 diváků. ČESKÉ BUDĚJOVICE: Kust, Hudeček, Cerha, Šotola, Jeslín
ek, Kvasnička, libero Habada - Rubáček, Č. Černý. ODOLENA VODA: Malčík, Nekola, Král, Rak, Sekanina, Štokr, libero Mosorjak - Wiedermann, Koláčný, Kotrch. Úvodní set zdvíhal vyprodanou halu ze sedadel. Vyrovnané skóre, dobrá mezihra, bojovnost, nasazení, to všechno bylo k vidění. Ovšem přece jen na straně domácího týmu byla znát menší úderná síla, neboť Kvasnička se sice pokoušel o smečování, nicméně hostující bloky byly pro něho nepřekonatelné. A tak tedy první koncovka vyzněla pro Jihočechy neúspěšně. To už v jejich sestavě působil Rubíček a střídání trenéru Pommerovi vyšlo. Tým z Odoleny Vody sice ještě ve druhém dějství zlobil, ale postupně se začal vytrácet v obraně na síti a domácí se stále více odvažovali útočit i středem sítě. Což na soupeře platilo a od skóre 11:12 zůstalo na hřišti jen jedno mužstvo. Výkon hostí měl sestupnou tendenci až ke skoro tristnímu volejbalu v setu čtvrtém, na druhé straně sítě naopak nálada stoupala ke kosmickým výšinám a hráči nač sáhli, to jim vyšlo. Byla to sice exhibice, nicméně povolená a podporovaná protivníkem. (ít)