K sobotnimu zapasu skoro neni co rict a jak je videt ani co napsat… clanky

05.11.2001, Mladá fronta DNES
Volejbalisté MFF doma neuhráli opět ani set
Praha - Nováček nejvyšší soutěže volejbalistů, tým
MFF Praha, čeká na druhou výhru v nejvyšší soutěži. V souboji s Pernštejnem se na hře Pražanů projevila absence čtyř hráčů základní sestavy. Poměr setů: 19:25, 19:25, 19:25. Diváků: 200

05.11.2001, Mladá fronta DNES Perštejnští bez potíží
Praha - Volejbalisté Perštejna v extralize podruhé v řadě vyhráli 3:0, tentokrát na půdě nováčka
MFF Praha. Domácím chyběli pro zranění či nemoc čtyři hráči základní sestavy, takže Perštejn měl po celý zápas jednoznačnou převahu. Hned v úvodu každého setu si Spartak vytvořil náskok několika bodů a celé utkání měl pod kontrolou.MFF Praha - Spartak Perštejn 0:3
(-19, -19, -19) Rozhodčí: Všetečka, Klaisner. Čas: 61 minut. Diváků: 200

05.11.2001, Sport Pořadí vládne trojice
Tabulka extraligy volejbalistů se stále více dělí na dvě poloviny
Pohled na tabulku extraligy volejbalistů vnucuje otázku, zda již není po deseti kolech dlouhodobé části dělení na dvě poloviny dokončeno. Rozdíl mezi elitním kvartetem a »zbytkem« je už čtyřbodový - a to je na volejbal hodně. Nicméně soutěž ještě není v půlce, takže uvidíme. Něco napovědět může příští kolo, v němž Danzas Ostrava hostí Perštejn. Jinak z vyrovnané t
rojice v popředí pořadí jeden odpadne, neboť Jihostroj zajíždí do Liberce. CHANCE
ODOLENA VODA-DUKLA LIBEREC 3:0 (23, 19, 20), 64 minut, rozhodovali Škoda a Pejpal, 660 diváků. OD.
VODA: Malčík, Nekola, Štokr, Sekanina, Rak, Král, libero Pláteník - Koláč
ný, Wiedermann.
LIBEREC: Boula, Nečas, Staněk, Zadražil, Bíza, Pikeš, libero Steffan - Rejlek, Ticháček, Dittrich. Dukla začala v nedělním dopoledni lépe, zdálo se, že ji méně svazuje nervozita, ovšem domácí celek se postupně rozjížděl. Začal Sekanina serv
isem, jímž vyautoval (kupodivu i pro zbytek zápasu) Nečase, přidali se smečaři a všechno dokončili středoví hráči, z nichž především Rak hrál v některých okamžicích přímo excelentně. Trochu pomaleji se dostával do hry univerzál Nekola (»Než jsem poránu rozhýbal kosti.«), ovšem postupem času bylo zřejmé, že když se volejbalisté Odoleny Vody vyhnou zbytečným chybám a tím i krizi, nemohou prohrát. Vážných omylů se nedopustili, takže ani různé pokusy soupeřových trenérů se sestavou nebyly nic platné. V domácím týmu se líbili všichni, spolupráce přistřelených nahrávek Malčík-Sekanina klapala na jedničku, blokaři odvedli solidní práci, a když se do útočné vozby zařadil zkušenými údery i Nekola, bylo všechno jasné. (ít)
VAVEX PŘÍBRAM-DANZAS OSTRAVA 2:3 (23, -23, 28
, -18, -9), 126 minut, rozhodčí Labašta a Popadinec, 250 diváků.
VAVEX: Zach, Anděl, Kozák, Agafonov, Havrlík, Rosenbaum, libero Kryštof - Boula, Sychra.
DANZAS: Štika, Zedník, Tomáš, Jedlička, Golštajn, Zvolánek, libero Neusser - Obhlídal. V úvodu byli ji
stější hosté, kteří při podání Zvolánka unikli pětibodovou šňůrou na 8:3, domácí to ovšem nezaskočilo. Zach s Kozákem našli smečařskou jistotu. Vyrovnali na 21:21 a koncovku zvládli na výbornou. Získané sebevědomí si uchovali i nadále. Vedli 10:5 a i když Zvolánek zařídil vyrovnání 15:15, opět se »cukli«. Rozhodl pak nahrávač Štika. Jeho zdánlivě nenápadné podání ničilo přijímače domácích. Třetí set byl vrcholem co do kvality i do dramatičnosti. Obě družstva si dokázala vytvořit tříbodový náskok, aby o něj přišla. Vystřídala se i na setbolech. Ten poslední proměnili domácí Agafonovem po neskutečné obranné etudě ve vlastím poli. Ve čtvrtém setu se hosté, kterým se každým okamžikem lepšil Zedník, odtrhli v jeho polovině. V tie-breaku jim herní pohoda vydržela, strany se střídaly za jejich vedení 8:4, na podání pak přišel Boula a snížil na 9:11. Poté podává hroznou silou, na soupeřově straně se nepohne ani paže. Míč končí půl metru v hřišti. Domácí se radují, ale předčasně. Zmatený praporkář na odvrácené straně zvedne svůj nástroj. Ku všeobecnému zděšení, kdy naráz vstane celá tribuna, hlavní jeho názor akceptuje, i přesto že spodní rozhodčí vidí míč jako dobrý. Prý nemůže měnit rozhodnutí. Horší je, že domácí pod vidinou spáchaného bezpráví nastrčili hlavu do nevolnického jařma. (VAN)
JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE-FATRA ZLÍN 3:1 (13, -25, 18, 16), 89 minut, řídili Dočkal a Dvořák, 1100 diváků.
JIHOSTROJ: Kust, Hudeček, Rubáček, Cerha, Smrčka, Jeslínek, libero Habada - Černý, Zelenka.
ZLÍN: Pavlík, Calábek, Posikira
, Pospíšil, Havaleško, Stejskal, libero Chromý - Bolehovský, Šrámek. Jihostroj si byl vědom, že současné výkony a postavení zlínského soupeře mohou být jen dočasné, a tak od začátku začali všichni hráči maximálně zodpovědně a nečekaně dobře. Převyšovali protivníka velmi účinným podáním, solidním příjmem a výbornou obranou (především v poli). Obě mužstva příliš nechybovala v útoku, proto se hrál pohledný volejbal. Pommerovi svěřenci nepochybně předvedli nejlepší výkon v sezoně a připravili hostím až příliš krutou porážku. Výjimkou byl druhý set, kdy Jihostroj vypadl z role zejména v obraně. O vynikající výkon se zasloužila celá základní sestava (snad jen Smrčka se postupem zápasu vytrácel), přesto nejlepším hráčem byl jednoznačně Hudeček. (MČ)MFF PRAHA-SPARTAK PERŠTEJN 0:3 (-19, -19, -19), 58 minut, řídili Všetečka a Klaisner, 200 diváků. MFF: Skýba, Zadražil, Honzík, Kouba, Hromíř, Zbirovský, libero Pekárek - Stehno, Petříček, Šiller, Bělík.
PERŠTEJN: Fortuník, Štolfa, Michal, Oršuliak, Bican, Šparnoga, libero Obdržálek - Schwob. Role byly rozdány dopředu, domácí věděli, že těžko vyhrají, hosté si zase byli jisti oběma body. A podle toho také vypadal průběh. Hráči
MFF si nevěděli rady s přihrávkou, a když už se dostali do útoku, strašil je v obraně na síti především dlouhán Michal. Dokonce i nahrávač Fortuník se mohl pochlubit pěti úspěšnými bloky! (ít)